Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inteligentny i energooszczędny dom
W dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się oficjalne przekazanie gotowej makiety inteligentnego i energooszczędnego domu. Makieta powstała w ramach dodatkowego projektu, którego realizacji podjęła się grupa uczniów z obecnej 4 klasy technikum. Prace nad projektem rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku; opiekę nad nim objął dr inż. Marek Pawłowski. Przez blisko rok uczniowie opracowywali koncepcję makiety, wraz z wymaganiami technicznymi. Finalna realizacja makiety była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów (@FRGKleszczow). Gotowa makieta posiada profesjonalne wykończenia architektoniczne oraz fenomenalnie rozbudowany system zarządzania budynkiem. Głównym systemem integrującym podsystemy znajdujące się w makiecie, jest system polskiej firmy Grenton (@grenton.home.automation), która bardzo rzetelnie i solidnie podeszła do tematu. Co najważniejsze Grenton (@grenton.home.automation) postawił mocno na przyszły rozwój współpracy z naszym Technikum poprzez cykliczne prelekcje i szkolenia. Pierwsze szkolenie odbyło się w dniu przekazanie makiety. Wszystkim wspierającym serdecznie dziękujemy!