Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia w całym kraju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobra w swoim środowisku. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 1986 roku na całym świecie z inicjatywy ONZ . Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. W XVIII i XI wieku zaczęły zaś pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne (wiele z nich z inicjatywy Kościoła) skupione nie tylko na pomocy w miejscach działań wojennych, ale również w wymiarze lokalnym. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce nieoceniony wpływ na rozwój świadomości pro-społecznej wywarła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami. Nasza szkoła przystępuje do realizacji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Polska Fabryka Dobra”. Rejestracja szkoły na interaktywnym PORTALU PRODUKCJI DOBRA pozwoli nam na promowanie swojej działalności i dołączenie do społeczności wolontariuszy z całego kraju.