Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Europejski Dzień Języków
W dniu 14 grudnia po raz drugi w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów „Europejskiego Dnia Języków”. Choć dzień ten tak naprawdę obchodzony jest corocznie 26. września, my postanowiliśmy zorganizować go nieco później, aby obok propagowania nauki języków obcych, przybliżyć tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w kulturze Europy. Program naszej uroczystości szkolnej był bardzo urozmaicony i ukierunkowany na tradycje oraz zwyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych, Niemczech i Hiszpanii, czyli krajach, których języki nauczane są w naszej szkole. Uczniowie zademonstrowali swoje zdolności językowe poprzez wystawienie bożonarodzeniowego przedstawienia pt. „Christmas hope”, zaprezentowanie w zabawny sposób typowych tradycji świątecznych w poszczególnych krajach czy przytoczenie opowieści wigilijnej, która jest stałym punktem celebrowania wieczoru wigilijnego w wielu niemieckich rodzinach. Nie zabrakło również występów wokalnych w języku angielskim i niemieckim. Oglądając natomiast krótki film po niemiecku, mogliśmy się „na wesoło” przekonać, jak nasza społeczność szkolna spędza święta bożonarodzeniowe . Mamy nadzieję, że nasz program artystyczny wprowadził wszystkich w radosny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.