Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasy I i II TNT na zajęciach na PŁ
16 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IT oraz IIT uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. W ramach zajęć uczniowie klasy IIT pod kierunkiem dr inż. Jacka Świniarskiego zostali zapoznani z podstawowymi testami wytrzymałościowymi takimi jak: próba statyczna rozciągania metali, próba statyczna ściskania metali, próba twardości, próba udarności.
Uczniowie klasy pierwszej technikum mieli możliwości zobaczenia jak funkcjonuje hala produkcyjna Instytutu Obrabiarek i TBM, jednocześnie poznali podstawowe informacje z obróbki mechanicznej i plastycznej.
Dr inż. Łukasz Frącczak oraz z dr inż. Paweł Żak – pracownicy politechniki, przedstawili uczniom klasy IT humanoidalnego robota NAO oraz robota przemysłowego o strukturze równoległej IRB-360 firmy ABB.
Po zajęciach na politechnice, uczniowie klasy pierwszej mieli możliwość zwiedzania interaktywnej wystawy Experymentarium w Łodzi. Wystawa była okazją do świetnej zabawy dla naszej młodzieży, połączyła przyjemne z pożytecznym, sami zobaczcie.