Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olimpiada Wiedzy Technicznej
11 stycznia 2017 r. odbyły się w całym kraju zawody okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Przystąpiło do nich 1135 uczniów szkół ponadpodstawowych zakwalifikowanych na podstawie wyniku osiągniętego w zawodach szkolnych, które rozegrane były w październiku 2016 r. Polegały one na rozwiązaniu zestawu testów obejmującego podstawowe prawa techniki i fizyki oraz zadań otwartych. Wzięło w nich udział 8073 uczniów reprezentujących 404 szkoły, tak zawodowe jak i licea ogólnokształcące. Warunkiem do zakwalifikowania się do zawodów okręgowych było zdobycie w zawodach szkolnych nie mniej niż 50 % + 1 możliwych do zdobycia punktów. Zawodnicy mieli do rozwiązania problem informatyczny lub problem optymalizacyjny, a następnie dwa spośród trzech zadań w uprzednio wybranych grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Najlepsi zawodnicy spotkają się w dniach 7 – 9 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich zawodach finałowych, których stawką będzie zaszczytny tytuł laureata OWT i prawo wstępu bez egzaminów na wybraną uczelnię techniczną. Olimpiada Wiedzy Technicznej jest rozgrywana od 1974 r. na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. W naszej szkole do olimpiady zakwalifikowało sie 36 osób. Etap rejonowy odbył sie w naszej szkole, a swoja obecnością na otwarciu olimpiady zaszczycili nas: pani Joanna Guc - zastepca Wójta Gminy Kleszczów, prof. dr hab. inż. Mirosław Urbaniak z Politechniki Łódzkiej i jednocześnie prezes Naczelnej Organizacji Technicznej Łódzkiej Rady Federacji, pani mgr Barbara Świetlik sekretarz Łódzkiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej.  Więcej o OWT na stronie www.owt.edu.pl