Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Walentynki w naszej szkole
14 lutego 2017 r. tegoroczne obchody św. Walentego (patrona zakochanych, orędownika podczas ciężkich chorób) rozpoczęliśmy od promocji Listów Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Najlepiej w życiu ma twój kot. Jest to znakomity przykład sztuki epistolarnej. Te miłosne, liryczne i zabawne listy ukazały nam naszą szanowną noblistkę i wielkiego pisarza jako parę kochanków, którzy o wielkim uczuciu potrafią pisać prosto z serca i z humorem.
W relacjach widzów niejednokrotnie przewijał się motyw tęsknoty za listami, które w większości wyparte już zostały przez maile i smsy.
Czytajmy, więc tę książkę... i powróćmy do pisania listów, szczególnie do naszych ukochanych!
Promocję przygotował Klub Miłośników książki, który od początku roku prężnie działa w naszej szkole.
Wybrane fragmenty listów czytali: Mateusz Kobiera ( Kornel ), Wiktoria Kowalska ( Wisława), Weronika i Bartłomiej Dąbrowscy ( narratorzy). Dekorację zaprojektowała: Julia Głowacka. Nad stanem technicznym czuwali: Eryk Łuszczyński ( muzyka), Jan Kowalczyk ( projekcje), Michał Sujewicz (oświetlenie), Hubert Marszałek( oświetlenie). Nad całością czuwała Barbara Mickiewicz - bibliotekarz. 
Oczywiście na promocji książki się nie skończyło, były jeszcze pyszne i zdrowe ciasteczka przygotowane przez uczniów klasy 1c pod opieką pani Katarzyny Woźniak oraz zdrowe i kolorowe przysmaki zgodnie z powiedzeniem ”przez żołądek do serca” przygotowane przez uczniów klasy 1t pod opieką pani Elizy Jagły. Wspaniale wyglądały i pachniały również mydełka wykonane przez uczniów klas pierwszych pod opieką pani Elizy Jagły. A do zakochania się w książkach zachęcały uczennice z klasy 1b/ z KMK, prezentując książki o tematyce miłosnej.
Całość dopełnił udział naszych uzdolnionych artystycznie maturzystek: Aleksandry Radoń , Kingi Rabendy i Oliwii Piechury w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ Miłość mi wszystko wyjaśniła” w Bełchatowie, pod opieką pani Ewy Zagaj.
Wiadomość z ostatniej chwili: Oliwia Piechura zajęła I miejsce! Gratulujemy!
„ Posłuchaj, jak mi prędko bije twoje serce.”- Wisława Szymborska.

Projekt zrealizowany w ramachProgram3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.