Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny Klub Sportowy
Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole od lutego realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Program „Szkolny Klub Sportowy” ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Zajęcia będzie prowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Pawlicki. W programie uczestniczy 1 grupa dziewczyn z liceum i technikum. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w zajęciach.
Celem programu jest:
1) stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej
2) poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
3) promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży;
4) zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych
5) tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
6) promocja różnorodnych sportów.
Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe będą prowadzone w nowoczesnych i atrakcyjnych formach w obiektach sportowych szkoły i Solparku. Istotnym założeniem jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku.
Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w dwóch edycjach wiosennej 30.01.2017-23.06.2017 i jesiennej 01.09.2017-15.12.2017, systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy. Szkoła realizuje program we współpracy z Łódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym. Szczegóły
http://www.lszs.pl/sks.htmlhttp://www.msport.gov.pl/fundusz-rozwoju-kultury-fizycznej/program-szkolny-klub-sportowy.