Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej za nami!
21 lutego już po raz szósty aula Solparku rozbrzmiała przebojami w wykonaniu młodych utalentowanych artystów. W tym roku tematem przewodnim konkursu były WESOŁE RYTMY. 50 uczestników przybyło do nas ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Kleszczowa, Bełchatowa, Radomska, Zelowa, Trębaczewa, Pławna, Gidel, Żytna, Rozprzy, Rząśni, Dziepółci, Łobudzic, Nowej Brzeźnicy, Dobryszyc, Piotrkowa Trybunalskiego. Jury nie miało łatwego zadania z wyborem najlepszych z najlepszych ze względu na wysokie umiejętności wokalne i językowe uczestników. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Szkoły gimnazjalne
I miejsce - Kinga Kubik (Gimnazjum w Łobudzicach)
II miejsce - Weronika Wodzińska (Gimnazjum w Zelowie)
III miejsce - Oliwia Czerwińska (Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie)
Wyróżnienia otrzymali: duet Małgorzata Stępień i Zuzanna Grzejszczak, Maria Markiewicz, Katarzyna Utratny, Maria Dembska, Wiktoria Leśniewska, Julia Walaszczyk, Kinga Karasińska oraz zespół w składzie Iza Grocholska, Amelia Woźniak, Zuzia Siewiera.
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Katarzyna Cygan i Filip Rejmicz (VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie)
II miejsce - Adrianna Urbańska ( I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie)
III miejsce - Sylwia Ornatowska (LO im. Jana Pawła II w Kleszczowie)
Wyróżnienia otrzymali: Barbara Ziółkowska, Patrycja Krawczykowska, Dominika Kmiecik, Dominika Kucała.
Na przybyłych uczestników, ich opiekunów oraz wszystkich gości czekały dodatkowe atrakcje takie jak quiz muzyczny, wspólne śpiewanie karaoke oraz kawiarenka językowa.
W organizację konkursu zaangażowali się uczniowie klas: IIa, IIc, IIt, IIIt.
Wszystkim wykonawcom i organizatorom dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie. Panu S. Chojnowskiemu Wójtowi Gminy Kleszczów, pani dyrektor Agnieszce Nagoda-Gębicz oraz Radzie Rodziców składamy podziękowania za ufundowanie nagród.
Do zobaczenia za rok!