Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


WARSZTATY KOSMETYCZNE
W czwartek 2 marca 2017 r gościliśmy na warsztatach chemicznych uczennice z Gimnazjum w Kleszczowie. Tematem przewodnim było: „Jak zrobić dobry kosmetyk”. Dziewczęta miały okazję przekonać się, że przy pomocy produktów wykorzystywanych w kuchni można w tani i łatwy sposób przygotować kosmetyki. Uczennice przygotowały peeling pomarańczowy do ciała, scrub do ust, kostki musujące do kąpieli oraz puder do twarzy. Kosmetyki te ładnie wyglądają, cudnie pachną, a przede wszystkim nie odbiegają od produktów zakupionych w sklepie. Mamy nadzieję, że warsztaty te będą świetną inspiracją do dalszych samodzielnych prób wykonywania domowych kosmetyków i komponowania własnych receptur. Chemia naprawdę może być pasjonująca!