Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiesław Kot, naszym gościem!

8 marca 2017r. gościliśmy wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kleszczowie, znakomitego krytyka filmowego, wykładowcę, autora licznych książek -Wiesława Kota. Spotkanie to, okazało się doskonałą okazją aby zobaczyć fascynujący świat miłości w polskim filmie, począwszy od filmów przedwojennych, które reprezentują Jego wielka miłość i Wrzos, aż po dzieła ostatnich lat: Tatarak. Od miłości pocztówkowej, obsesyjnej, uwikłanej w epokę historyczną, czasem pięknej, czasem kalekiej a nawet tej, do której nigdy nie doszło.

„Filmy o miłości? Pokażcie taki, w którym miłości nie ma.
Ona wysyła mu sygnał, on ją bierze za rękę, między nimi kawałek polskiego życia i już na ekranie wyświetla się opowieść nie do zapomnienia”- Manewry miłosne, Wiesław Kot.
Sympatycznym akcentem na zakończenie okazał się gest naszego Gościa, który chcąc uczcić Dzień Kobiet, otrzymane kwiaty przekazał, za pośrednictwem uczniów technikum, Paniom obecnym na auli. Radości było wiele.
Otrzymaliśmy również wpis do książki „Manewry miłosne” dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej, oto on:
Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Kleszczowie, w ramach Projektu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.