Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
W dniu 08.03.2017 klasy I c i II c uczestniczyły w wykładach, pokazach i warsztatach zorganizowanych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Było bardzo ciekawie już od pierwszego wykładu pt. Naukowy bełkot prowadzonego przez dr Dawida Myśliwca, który pokazał jak często naukowcy prowadzą dziwne badania ze zwykłej ciekawości poznawczej. Niektóre z nich jak np. doświadczenia nad lewitacją żaby wydają się fantastyką naukową, ale gdy okazuje się, że ten sam naukowiec odkrywa grafen, za który dostaje nagrodę Nobla - to już nie jest fantastyka. Kolejne zajęcia i pokazy były równie ciekawe – uczniowie mogli poznać wybrane zagadnienia z zakresu psychiatrii, sprawdzić się w roli przyszłych chirurgów trenując szycie na świńskich nóżkach, posłuchać o błędach w onkologii, przeprowadzić analizę moczu, sprawdzić jak działa EKG na przystojnym ochotniku który zdecydował się na badania, porozmawiać z przyszłymi pielęgniarkami, przeprowadzić dyskusję o celiakii i nieszczelnym jelicie z dietetykami, sprawdzić jak smakują bezglutenowe ciasteczka, przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, zapytać o zasady rekrutacji i o to, jak studiuje się na UM w Łodzi, zwiedzić uczelnie. Spojrzenie na naukę z poczuciem humoru i pokazywanie niestandardowych doświadczeń na pewno zachęciło młodzież do nauki i rozwoju zainteresowań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu, a zainteresowanych ciekawymi doświadczeniami do obejrzenia na YouTube filmów Dawida Myśliwca w których np. prezentuje jak można czekoladą zmierzyć prędkość światła.