Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Automaticon - targi mechatroniczne w Warszawie
W dniu 15 marca klasa IIIt miała możliwość odwiedzenia największych w Polsce targów branżowych z zakresu automatyki i sterowania Automaticon 2017 czyli Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów - International Fair for Industrial Automation:
Tegoroczną edycję targów swoim patronatem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Rozwoju. Edycja podzielona została na 13 bloków tematycznych, a do najważniejszych zaliczyć trzeba:
1. Aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki
2. Automatyzacja - analogowe i cyfrowe systemy
3. Robotyzacja - oprogramowanie, urządzenia, komponenty
4. Napędy: elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne
5. Pompy dla przemysłu, energetyki, kopalnictwa
6. Zawory odcinające, bezpieczeństwa, regulatory
7. Armatura pomocnicza
8. Elektronika przemysłowa

Nasi uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu najnowszych trendów w zakresie sterowania i kontroli procesów przemysłowych. Targi Automaticon to także najlepsze miejsce aby w czasie seminariów rozszerzyć wiadomości z zakresu najnowszych trendów rozwoju przemysłu gdzie na największą uwagę zasługuje Przemysł 4.0. Termin (w oryginale Industrie 4.0) pochodzi z projektu strategii technik wysokich rządu Niemiec, promującej komputeryzację procesów wytwórczych i po raz pierwszy był użyty na targach w Hanowerze w roku 2011. W Przemyśle 4.0 na pewno na znaczeniu zyskują takie profesje jak: automatyk i robotyk, inżynier oprogramowania, inżynier produkcji, projektant systemów automatyki, czy mechatronik. Z tego punktu widzenia udział uczniów w imprezie promocyjno-naukowej takiej rangi okazał się bardzo owocny.