Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przygotowania do wyjazdu na staż zagraniczny do Drezna dobiegły końca
Uczestnicy projektu "Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie - gwarancją sukcesu i kariery zawodowej" o nr 2016-1-PL01-KA102-025259 odliczają dni do wyjazdu na dwutygodniowy staż zawodowy do Drezna. Pierwsza grupa wyjeżdża już 26 marca, a druga 14 maja. W okresie od początku listopada do końca lutego uczestnicy brali udział w zajęciach mających na celu przygotowanie do wyjazdu. W ramach działań przygotowawczych odbyły się:
• zajęcia językowe z języka angielskiego (język stażu) mające na celu rozwijanie umiejętności komunikacji oraz poszerzenie zasobu słownictwa technicznego przydatnego podczas odbywania praktyk zawodowych prowadzone przez anglistkę p. Olgę Karasińską
• zajęcia językowe z języka niemieckiego (język codziennej komunikacji), których celem było rozwijanie umiejętności porozumiewania się i radzenia sobie w codziennych sytuacjach prowadzone przez germanistkę p. Emilię Ławską
• przygotowanie mentalne w ramach którego uczestnicy przygotowywali się do umiejętnego radzenia sobie w sytuacji rozstania z bliskimi na czas wyjazdu oraz ze stresem w nowym środowisku, jak również doskonalili umiejętność komunikacji interpersonalnej i współpracy w zespole wielokulturowym i wielonarodowościowym, zajęcia prowadzone były przez pedagoga szkolnego p. Beatę Wysmułek
• przygotowanie kulturowe mające na celu przybliżenie uczestnikom projektu realiów kulturowych Niemiec z uwzględnieniem takich zagadnień jak tradycje i obyczaje, kuchnia niemiecka, stereotypy, elementy geografii, turystyki i wiedzy o kulturze, zajęcia prowadziła nauczycielka geografii p. Marzena Klima oraz germanistka p.Emilia Ławska.

Uczestnicy aktywnie uczęszczali i angażowali się we wszystkie zajęcia. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z zajęć przygotowawczych.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".