Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Savoir-vivre na co dzień i od święta
15 marca uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność uczestniczyć w wykładach i warsztatach dotyczących savoir-vivre'u, które poprowadził p. Adam Jarczyński, znawca zasad dobrego wychowania i protokołu dyplomatycznego, autor poradników "Z klasą, na luzie" oraz "Etykieta w biznesie". Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak się z klasą witać, przedstawiać, ubierać, rozmawiać, dyskutować, zachowywać w miejscach publicznych czy przy stole. Mieli także możliwość zadawania pytań. Zajęcia, choć długie, nie były nużące, o czym świadczy wypowiedź jednego ze słuchaczy - Mikołaja z klasy I b:
Wydawać by się mogło, że to kolejne nudne, przymusowe spotkanie. Nic bardziej mylnego.
Dzięki niemu dowiedziałem się, że nie muszę dopasowywać koloru moich butów (przez co również i paska od spodni) do butów mojej wybranki (czego i tak bym nie uczynił). Wiem, że chcąc być Bodo XXI w. trzeba mieć dwa garnitury - granatowy wpadający w czerń (który dzięki Bogu posiadam!) oraz szary. Kichanie jest mi od dzisiaj niestraszne, a politycy są niekulturalni. Reasumując, kolejny pozytywny dzień w życiu.