Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100 % ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU ZAWODOWEGO
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w ZSP w Kleszczowie zdali egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w 100 procentach.
W sesji styczeń – luty 2017 r. do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przystąpili uczniowie klasy III T i IV T:
• kwalifikacja E.03. Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych – 28 uczniów klasy III T
• kwalifikacja E.19. Projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych - 27 uczniów klasy IV T.
Wszyscy zdali, uzyskując wysokie wyniki, na które złożyła się ciężka praca uczniów i zaangażowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych. 31 marca 2017 r. uczniowie odebrali świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Przypominamy, że zdający zdał egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jeżeli uzyskał z części pisemnej – co najmniej 50% punktów oraz z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.
Dla uczniów klasy IV T był to już ostatni egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik mechatronik. Po ukończeniu szkoły wszyscy otrzymają dyplomy potwierdzające uzyskane kwalifikacje wraz z suplementami do dyplomu - aneks do dyplomu w języku angielskim i języku polskim uprawniający do wykonywania zawodu Technik Mechatronik na europejskim rynku pracy. Przed klasą III T natomiast kolejne egzaminy w kwalifikacji E.03 i E.19.
Wszystkim uczniom i nauczycielom przygotowującym do w/w egzaminów serdecznie gratulujemy i życzymy klasie IV T takich samych wyników na egzaminie maturalnym a klasie III T powtórzenia sukcesu na kolejnych egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.