Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GALA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
12 kwietnia 2017 r. pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz, pani Eliza Jagła, pani Katarzyna Wojtania - koordynatorki projektu oraz uczniowie Katarzyna Mroczkowska, Krzysztof Przygoda i Damian Bilski uczestniczyli w gali podsumowującej 13 edycję „Dnia przedsiębiorczości 2016”. Uroczystość odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W gali udział wzięła pani Marzena Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W swoim wystąpieniu, wiceminister edukacji podkreśliła, że konkurs wpisuje się w dotychczasowe działania podejmowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz pogratulowała laureatom konkursu i wszystkich instytucjom, które wsparły realizację projektu. Dzień przedsiębiorczości to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ideą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników. Podczas środowej gali nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły oraz ich szkolni koordynatorzy. Ogólnopolski Konkurs na Najaktywniejszą Szkołę w Dniu Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Mogą poznać również sposób organizacji i zarządzania firmą. W 13. edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 699 szkół, 36 486 uczniów oraz 14 836 firm i instytucji. Kapituła nagrodziła tylko najlepszych 20 szkół, 2 z województwta łódzkiego wśród których jest oczywiście piąty raz nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w projekcie.