Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII i IX Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „ Pierwsza Pomocy” 
dla klas ratowniczo-medycznych
22 maja 2017 roku podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 51 szkół z całej Polski. Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalne. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza reprezentacja szkoły zajęła VII i IX miejsce w składzie: Magda Drećko, Anna Kin, Magdalena Grzesiak, Roksana Freus, Magdalena Muskała, Katarzyna Zinówko, Karolina Cieślak, Paulina Zielińska. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 22 maja odbył się XV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Gratulujemy!