Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczna elektryczność 2017 – nasi technicy najlepsi
Koło nr 29 Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich działające w Bełchatowie zorganizowało po raz siódmy Konkurs wiedzy elektrycznej: „Bezpieczna elektryczność”. Konkurs międzypowiatowy adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, obejmujący obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki. Był konkursem dwustopniowym. Pierwszy stopień przeprowadzano w szkołach macierzystych uczniów, drugi stopień odbył się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.

Podstawowe cele konkursu:

• zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych,
• pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka,
• upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej,
• współzawodnictwo uczniów z różnych szkół,

Honorowy patronat nad Konkursem objął:
• Starosta Powiatu Bełchatowskiego
• Członek Zarządu głównego SEP, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP

Do etapu II etapu konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie:
1 Baran Patryk
2 Brzezowski Bartosz
3 Chłopik Kamil
4 Dziubań Patryk
5 Jeziorski Szymon
6 Kaniewski Maciej
7 Makles Mateusz
8 Markiewicz Mateusz
9 Pietrzak Patryk
10 Retke Adam

II etap konkursu odbył się 21 kwietnia 2017 w auli CKP w Bełchatowie. Do II etapu przystąpiło 33 uczniów, z 6 szkół ponadgimnazjalnych z Bełchatowa, Zelowa, Kleszczowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego. 25 maja 2017 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu min. Wójta Gminy Kleszczów. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz oraz doradca zawodowy pani Katarzyna Wojtania wraz z uczniami. W 12 najlepszych znalazło się 7 naszych uczniów.
1 miejsce - Retke Adam
2 miejsce – Pietrzak Patryk
4 miejsce - Jeziorski Szymon
5 miejsce - Markiewicz Mateusz
7 miejsce - Brzezowski Bartosz
8 miejsce - Chłopik Kamil
10 miejsce - Baran Patryk
Gratulujemy i dziękujemy nauczycielom przedmiotów zawodowych za przygotowanie uczniów do konkursu.