Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolicy z wizytą w naszej szkole
Do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. O godzinie 8.00 29.05.2017 na plac przed boiskiem plażowym wjechał wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolicy, którą reprezentowali Druchowie : Marek Muskała, Karol Muskała i Marcin Muskała. Panowie strażacy zaprezentowali pojazd ratowniczo – gaśniczy, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru. Tajniki wiedzy pożarniczej szczegółowo omawiał nasz były uczeń , wielokrotny finalista Wojewódzkiego Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom. Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Pani Dyrektor, nauczyciele ZSP Kleszczów składają serdeczne podziękowania Komendantowi OSP Wolica oraz Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Spotkanie zorganizował nauczyciel pan Piotr Szczepaniak.