Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Międzypowiatowy Turniej Matematyczny

Dnia 6 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalanych w Kleszczowie odbył się II Międzypowiatowy Turniej Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem konkursu była Otwarta Pracownia Rozwijania Uzdolnień "Asymptota". W turnieju wzięło udział 79 uczniów ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące w Łasku, Zespół Szkół w Pajęcznie , Zespół Szkół w Działoszynie, I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli, I LO w Radomsku, ZSE-E w Radomsku, ZSP w Kleszczowie.
Uczniowie rozwiązywali zadania na trzech poziomach:
Poziom 1: klasy pierwsze liceum (poziom podstawowy i rozszerzony), klasy pierwsze technikum (poziom podstawowy i rozszerzony), klasy drugie technikum (poziom podstawowy).
Poziom 2: klasy drugie liceum (poziom podstawowy), klasy drugie technikum (poziom rozszerzony), klasy trzecie technikum (poziom podstawowy).
Poziom 3: klasy drugie liceum (poziom rozszerzony), klasy trzecie technikum (poziom rozszerzony).
Zwycięzcami turnieju zostali:
Poziom 1
1. Kędzierski Dominik – I Liceum Ogólnokształcące w Łasku
2. Klimczak Marta - Zespół Szkół w Pajęcznie
3. Sobantka Patrycja - Zespół Szkół w Pajęcznie
Poziom 2
1. Szewczyk Krzysztof- I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli
2. Matylda Makaruk - Zespół Szkół w Działoszynie
3. Zając Maciej- I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli
Poziom 3
1. Kotyla Mateusz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
2. Cholerzyńska Wiktoria - I Liceum Ogólnokształcące w Łasku
3. Jakub Duchowski - Zespół Szkół w Pajęcznie

Podczas gdy nauczyciele sprawdzali prace napisane przez uczniów, młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat „Inteligentny budynek”, który przedstawił tegoroczny absolwent Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie Patryk Pietrzak , oglądała pokaz uczennic z naszej szkoły na trampolinach, a także filmy nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Od ignoranta do eleganta” , który jest organizowany co roku w naszej szkole.
Dziękujemy nauczycielom wszystkich szkół za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom.