Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczne wakacje-edukacyjna akcja profilaktyczna
Myśląc z troską o zbliżających się wakacjach 19 czerwca, w ostatnim tygodniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych zorganizowaliśmy dla naszych uczniów spotkanie z funkcjonariuszem policji - aspirantem sztabowym panem Jarosławem Popławskim, kierownikiem posterunku Policji w Kleszczowie, aby przypomnieć młodzieży, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Głównym celem naszych działań było poinformowanie młodzieży o potencjalnych sytuacjach ryzykownych, które mogą wydarzyć się w czasie wolnym oraz rozwijanie umiejętności skutecznego reagowania i radzenia sobie w razie zagrożenia.
Poruszane były tematy dotyczące m.in.: dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, mechanizmu uzależnienia oraz przyczyn i konsekwencji związanych z zażywaniem alkoholu, potencjalnych zagrożeń, z którymi młodzież może mieć styczność w pubach lub na dyskotekach, rozwijania umiejętności bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym oraz efektywnego wykorzystywania zasobów wirtualnych i podniesienia świadomości zagrożeń związanych z funkcjonowaniem w cyberprzestrzeni.

Dodatkowo cytując „List Minister Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji”:
- na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku;
-przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl;www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl.
Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.
Ponadto na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”.
Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300.
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!