Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt - Wolontariusz w przedszkolu
Od lutego do czerwca bieżącego roku szkolnego, na mocy zawartego porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie a Przedszkolem Samorządowym w Łękińsku, odbywał się projekt „Wolontariusz w przedszkolu”. Ponieważ obecny rok szkolny MEN ogłosiło Rokiem Wolontariatu, a młodzieży naszej szkoły takie inicjatywy nie są obce, dwóch uczniów z klasy IB, Mikołaj Adamik i Bartłomiej Nowak, postanowiło ideę wcielić w czyn. Pomysł narodził się podczas innego projektu realizowanego w naszej szkole, a mianowicie Licealista w Przedszkolu. Chłopcom tak się spodobały zabawy z maluchami, że postanowili raz w tygodniu po lekcjach odwiedzać przedszkole. Przygotowali scenariusze zajęć, oczywiście w języku angielskim, ponieważ myślą przewodnią jest nauka języka od najmłodszych lat, własnoręcznie wykonali pomoce dydaktyczne i nie zważając na nic systematycznie prowadzili zajęcia, ku obopólnej uciesze. Koordynatorem projektu był pedagog szkolny, pani Beata Wysmułek.
Podczas realizacji projektu powstał kolejny pomysł, a mianowicie udział w konkursie ogłoszonym przez MEN - Wolontariusz Roku. Celem konkursu było szerzenie idei wolontariatu wśród młodych ludzi oraz popularyzacja pozytywnych postaw i działań młodzieży szkolnej. Na konkurs z naszej szkoły zostały zgłoszone dwa filmy. Autorką pierwszego była uczennica klasy III B, Iza Bartoszewska, a film opowiadał o jej pasji niesienia pomocy osobom niepełnosprawnymi i współpracy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji z Łodzi. Autorami drugiego byli właśnie uczniowie z klasy I B, Bartek i Mikołaj, którzy na konkurs zgłosili swój film opowiadający o ich wolontariacie w przedszkolu. Wolontariusza Roku poznamy pod koniec czerwca 2017 r. podczas uroczystej gali finałowej, organizowanej w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Trzymamy kciuki.