Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w Sejmie RP i Politechnice Warszawskiej
7 października, dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Maciejewskiego– posła na Sejm RP VIII kadencji, uczniowie z klasy III b oraz IV t wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta rozpoczęła się w domu poselskim od spotkania z posłem . Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek Sejmu (w tym słynną salę kolumnową) i Senatu. Pan poseł osobiście oprowadził młodzież po obiekcie, przedstawił jego historię a także swoją drogę do polskiego parlamentu. Po spotkaniu, pan poseł zaprosił uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji. Dzięki wizycie w Sejmie uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania władzy ustawodawczej. Przybliżono im wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe, zasady głosowania oraz sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim. Młodzież miała również okazję spotkać na korytarzach sejmowych znanych z mediów parlamentarzystów.
Po wyjściu z budynku władzy ustawodawczej uczniowie wraz z opiekunami udali się do Politechniki Warszawskiej. Poza zwiedzeniem Gmachu Głównego i wydziałów uczelni młodzież dowiedziała się jak dostać się na studia PW i wzięła udział w spotkaniu z doradcą zawodowym na temat: Czy masz smykałkę inżynierską?