Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

#NieZostawiamCzytelnika
Drodzy Czytelnicy. Biblioteka Szkolna utrzymuje stały kontakt z czytelnikami poprzez nasz fanpage. Zachęcamy do polubienia naszego FP, gdzie codziennie dostarczamy porcję pozytywnej energii, publikując ciekawe posty promujące czytelnictwo, wartościowe książki i kulturalne spędzanie czasu w domu. Udostępniamy linki do interesujących stron internetowych na których możecie korzystać z ebooków i audiobooków. Zapraszamy na spotkania autorskie online i na wirtualne spacery.
Zachęcamy Was do dostępu do kultury online:
https://wolnelektury.pl
https://polona.pl
https://otwartezasoby.pl
https://lubimyczytac.pl
https://www.empik.com/premium
https://www.legimi.pl

Podwójne Zwycięstwo!
Klasa 3B zdobyła podwójny tytuł Najlepszych Czytelników Szkoły w miesiącach styczniu i lutym. Gratulujemy uczniom ale przede wszystkim wychowawcy Pani Marcie Szataniak tak zaczytanej klasy! Przypomnijmy, że jest to już kolejne w tym roku wyróżnienie w czytelnictwie. Brawo! Nagrodę w postaci "Dnia bez pytania" ufundowała Pani Dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. 

Projekt realizowany w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa. 

NATALIA WACHNIK Najlepszy Czytelnikiem Szkoły w miesiącu lutym
roku szkolnego 2019/2020. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodę ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie. Projekt zrealizowany w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

MICHAŁ DUSZA Najlepszym Czytelnikiem Szkoły w miesiącu styczniu
w roku szkolnym 2019/2020. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodę ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie, za co dziękujemy . Projekt zrealizowany w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

"Randka w ciemno z książką"
14 lutego 2020 walentynki w bibliotece szkolnej. Ponoć książki to przeżytek, ale u nas "Randka w ciemno z książką" cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zabrakło książek...  Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że książki były opakowane i to, jaką książkę ktoś wziął, wiedzieli tylko bibliotekarze. Zabawa przypadła wszystkim mocno do gustu, z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że randki się udały. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji czytelniczej i zapraszamy do biblioteki!

Czytaj więcej...

Relacja z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - październik 2019

Wyróżnienie dla akcji " Powstanie Warszawskie w literaturze"
Z ogromną przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, że nasi uczniowie z klas 1ag i1tg otrzymali wyróżnienie za akcję "Powstanie Warszawskie w literaturze" w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu #Cojaczytam. Przypominamy, że w ramach akcji odbyła się m.in. wycieczka do Warszawy śladami Powstańców, wykonanie wystawy fotografii promującej literaturę o Powstaniu, wspólne śpiewanie zakazanych piosenek i czytanie książek " Dziewczyny z Powstania" Anny Herbich oraz Powstanie 44.Davis Normana, promocja czytelnictwa w mediach społecznościowych i lokalnych. A oto lista laureatów: Marcel Stabosz, Marcel Majchrowski, Wiktor Jaśkiewicz, Michalina Wrońska, Hubert Stachecki, Jakub Sztuka, Janek Pawelec, Szymon Kozłowski, Filip Majcherek, Maciej Urbański, Michał Francuz, Daria Opak....

Czytaj więcej...

Książka pod choinkę
Kolędy, zapach pierniczków i nowe książki podczas akcji " Książka pod choinkę " to już znak, że nadchodzą upragnione święta. Tym, ktorzy dziś nie mogli nas odwiedzić przypominamy, że jeszcze w środę i czwartek czekamy na Was w bibliotece. ...bo każdy wie, że pod choinką czyta się najlepiej! Do każdej książki dołączamy upominek. Projekt zrealizowany przez uczniów klasy 1tg, 1ag i 1mg w ramach wiedzy o kulturze i Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

Powstanie Warszawskie w literaturze
We wtorek 29 października 2019 r. w ZSP W Kleszczowie, odbyła się niezwykła promocja książek o tematyce Powstania Warszawskiego. Niezwykła? Niezwykła, bo wszystko zaczęło się od Marcela, który jak łącznik w czasie Powstania biegał od klasy do klasy przekazując meldunek o miejscu zbiórki akcji. W międzyczasie grupa rekonstrukcyjna z klas 1tg i 1ag chodząc po szkole i Solparku, przy dźwiękach akordeonu, zachęcała do wspólnego śpiewania zakazanych piosenek* m.in. Siekiera motyka, Czerone jabłuszko, Pałacyk Michla..., wprowadzając wszystkich w nastrój powstańczej Warszawy. Nie obyło się oczywiście bez datków, jak to przy takiej okazji bywa, które chłopcy z dobroci serc postanowili przekazać na chorego kolegę z Bełchatowa.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski
To już 6.edycja naszego konkursu recytatorskiego, w którym sami wybieracie repertuar i jego interpretację. To dzięki Wam, ta edycja była na szóstkę.  Brawo, poezja górą! W tym roku wzbogaciliśmy naszą uroczystość o Narodowe Czytanie, w ramach którego wysłuchaliśmy fragmentów noweli Dym Marii Konopnickiej, w wyk. Pauliny i Bartosza z klasy 3a. Ich urok osobisty sprawił, że zarówno wykonawcy jak i publiczność wprawieni zostali w znakomity nastrój. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom, że dali nam moc niezapomnianych wrażeń i sprawili, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom a Jury pod przewodnictwem Pani W-ce Dyrektor Aleksandry Ignasiak-Smeli w składzie: Ewa Zagaj, Bogumiła Barańska, Marzena Jakubiwska-Brożyna, dziękujemy za werdykt:
W kategorii -recytacja, otrzymali:
Grand Prix - Tomasz Janich
I miejsce- Piotr Chybalski
II miejsce- Julia Księżnik
III miejsce- Dawid Bokwa

W kategorii- poezja śpiewana, otrzymały:
Grand Prix- Sandra Aleksanderek
I miejsce- Kinga Kubik
II miejsce- Zuzanna Krzywaźnia
IIIImiejsce- Weronika Jońska
Wyróżnienie jury za aksamitny głos- Martyna Muskała

Regulamin konkursu przygotowała: Pani Agnieszka Kukiela
Projekt zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przy współpracy Bibliotekarzy i Polonistów.
...a zaczęło się od " zwariowanego" pomysłu Ewy Zagaj i Barbary Mickiewicz, rozbudzania zainteresowania a następnie rozmiłowania młodzieży w poezji...
Fotorelacja - Jan Pawelec.

O smartfonach nikt nie myślał
PORT GIER przygotowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i animacji z wiedzy o kulturze, okazał się hitem piątkowych przerw! Bardzo nas cieszy, że lubicie trenować swój umysł poprzez zabawę, a przy okazji poznawać nowych kolegów i koleżanki.  Dlatego przypominamy, że do Portu Gier zapraszamy w każdy piątek października. O smartfonach nikt nie myślał, a to za sprawą tych Panów:

Czytaj więcej...

Viva España!
Kolejny dzień świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. Tym razem w hiszpańskie klimaty wprowadziła nas klasa 1ag pod opieką Pani Kingi Klimczyk. Zarówno dekoracja, jak i stroje pozwoliły przenieść się wyobraźnią na rynek hiszpańskiego miasteczka, gdzie panowała atmosfera prawdziwej fiesty. Podczas tej animacji gwoździem programu był Konkurs Piosenki Hiszpańskiej i promocja literatury hiszpańskiej. Jury w składzie: Kinga Klimczyk, Małgorzata Bugajska, Marzena Jakubowska-Brożyna przyznało:

Czytaj więcej...

W rytmie Hiszpanii
Dnia 09.10.2019r. odbył się dzień języka hiszpańskiego zatytułowany „ W rytmie Hiszpanii”. Wydarzenie zorganizowała Pani Kinga Klimczyk, nauczycielka języka hiszpańskiego wraz z klasą I ag. W czasie tej uroczystości, uczniowie z całej szkoły mogli degustować potrawy hiszpańskie, posłuchać muzyki, wziąć udział w animacjach, a także obejrzeć wystawę literatury hiszpańskojęzycznej. Oprócz tego, został zorganizowany wewnątrzszkolny konkurs piosenki w języku hiszpańskim. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Jońska, drugie Kinga Kubik, trzecie Martyna Muskała. Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej ...

Czytaj więcej...

..kto nie widział, ten trąba
"Jaś i Małgosia" to pierwszy spektakl z cyklu Drama classes, zaprezentowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowany przez uczniów klasy 2 a pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Bugajskiej. Świetne kreacje aktorskie, dużo humoru. Brawo, to wspaniały sposób, aby poznać lepiej język i zyskać moc dobrej energii. Już nie możemy się doczekać kolejnego wtorku, kiedy zobaczymy spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Tym razem zapraszamy koło krzaczka w części gimnazjalnej, czyli na parterze. "Projekt Drama classes to teatr po angielsku, który ma na celu zachęcić młodzież do nauki języka obcego poprzez zabawę i interakcje. Jestem przekonana, że młodzież wcielając się...

Czytaj więcej...

Makieta kościoła parafialnego z Wadowic w naszej szkole
Od dziś do końca października br., kto jeszcze nie widział wspaniałej makiety kościoła parafialnego w Wadowicach, miejsca chrztu naszego patrona szkoły św.Jana Pawła II, wzbogaconej o publikacje z naszej biblioteki, zachęcamy do odwiedzenia świetlicy, na części gimnazjalnej. Makieta została przywieziona z Bełchatowa, dzięki staraniom Pani Marii Krupskiej wzbogacając obchody Dnia Papieskiego, Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II oraz Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęty
W poniedziałkowe południe 7 października 2019, za sprawą uczniów z klasy 1 bg, część naszej szkoły zmieniła się w oazę spokoju, gdzie w ramach wiedzy o kulturze i Miesiąca Bibliotek Szkolnych prowadzona była animacja, podczas której każdy chętny mógł spróbować swoich sił w jodze. Miejsce ławek zastąpiły maty, a w miejsce szkolnego gwaru pojawiła się relaksująca muzyka. Taka atmosfera panowała podczas całej długiej przerwy i przyciągnęła sporo zaciekawionych osób. Nie wszyscy odważyli się spróbować, lecz ci, którzy się zdecydowali, na pewno nie żałowali, mimo iż nie było łatwo. Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka akcja w tym roku szkolnym. Już teraz możemy zaprosić was na kolejne edycje...

Czytaj więcej...

Z wizytą w Sejmie RP i Politechnice Warszawskiej
7 października, dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Maciejewskiego – posła na Sejm RP VIII kadencji, uczniowie z klasy III b oraz IV t wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta rozpoczęła się w domu poselskim od spotkania z posłem. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek Sejmu (w tym słynną salę kolumnową) i Senatu. Pan poseł osobiście oprowadził młodzież po obiekcie, przedstawił jego historię, a także swoją drogę do polskiego parlamentu. Po spotkaniu, pan poseł zaprosił uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji. Dzięki wizycie w Sejmie uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania władzy ustawodawczej. Przybliżono im wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe...

Czytaj więcej...

Śladami Powstania Warszawskiego
Powstanie Warszawskie to jedno z najkrwawszych wydarzeń w dziejach Warszawy. Działania wojenne prowadzone przez Niemców w czasie Powstania oraz w kilka miesięcy po jego kapitulacji doprowadziły do wyniszczenia ok. 80% miasta. Zaplanowane na kilka dni, zakończyło się po 63 dramatycznych dniach. Historię tej heroicznej, nierównej walki mieszkańców Warszawy z okupantem uczniowie naszej szkoły - pod opieką nauczycieli: p. Barbary Mickiewicz, p. Anety Walczyk i p. Patrycji Radziwolskiej - odkrywali podczas wycieczki, która odbyła się 26 września 2019 r.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA NA MAJÓWKĘ
Akcja czytelnicza "Książka na majówkę", to już tradycja. Tym razem uczniowie klas pierwszych, w ramach zajęć z wiedzy o kulturze, zachęcali do regenerowania sił i odkrywania swoich pasji z książką. Ciekawych tytułów nie brakowało, bo w naszej szkole o zakup ciekawych tytułów dbamy wszyscy. Poza tym czytanie, to zaleta a rozmowy o książkach, to czysta przyjemność. Wszystkim Czytelnikom i sympatykom życzymy miłego i zaczytanego odpoczynku!

Czytaj więcej...

Ależ to był pokaz!
Brawo dla młodych, utalentowanych projektantów mody z klas pierwszych, którzy w ramach wiedzy o kulturze przygotowali niezwykłą kolekcję wiosenną 2019. II edycja pokazu tym razem w nieco innej odsłonie. Projrktanci wcielili się w role modeli prezentując lekkie, zwiewne oraz bardzo wiosenne stylizacje, które wywołały na twarzach uczniów wiele uśmiechu oraz dało znak, że letni wiosenny klimat nadchodzi wielkimi krokami. Motywem przewodnim kolekcji był " Sen nocy letniej" W.Szekspira. Jak już wspomnieliśmy, był to już drugi taki pokaz po "Moda ekologiczna", tym bardziej cieszy nas ich zapał i kreatywność. Kolekcję będzie można zobaczyć...

Czytaj więcej...