Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przeżyjmy, to jeszcze raz - 8. edycję Dyktanda Kleszczowskiego!
Już po raz kolejny 21 maja br., miłośnicy ortografii i dyktanda kleszczowskiego, zjawili się tłumnie w naszej szkole aby zawalczyć o tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Po uroczystym otwarciu 8.eycji Dyktanda Kleszczowskiego przez Agnieszkę Nagodę - Gębicz, dyrektor ZSP w Kleszczowie, gospodarzami zostali Hubert Marszałek i Wiktoria Kowalska, którzy czuwali aby naszym Uczestnikom nieczego nie brakowało, nawet ptasiego mleka. :-) Jak co roku, tekst dyktanda przygotowała pani Ewa Szczepaniak- Sieradzka a poprowadziła, je dla Państwa, pani Aleksandra Ignasiak- Smela. Na temat trudności tekstu, uczestnicy wypowiadali się bardzo pozytywnie.

Czytaj więcej...

Finał 8. edycji Dyktanda Kleszczowskiego
27 maja 2017r. podczas obchodów XX Dni Kleszczowa, Sławomir Chojnowski Wójt Gminy Kleszczów i Agnieszka Nagoda-Gębicz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie dokonali uroczystego wręczenia nagród Mistrzom i Wicemistrzom VIII Dyktanda Kleszczowskiego. W kategoriiGimnazjumtytuł Mistrza Ortografii otrzymała Julii Zysiek a tytuł Wicemistrza Ortografii Szymon Kostrzewa z Gimnazjum w Rząśni; w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii otrzymałaNatalia Wochz ZSP w Kleszczowie a tytuł Wicemistrza Ortografii Agata Klimczyk z II LO w Radomsku; w kategorii Open tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Dorota Jarosz z Wrocławia a tytuł Wicemistrza Ortografii Aleksandra Król z Łuszczanowic. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Doktor Kruszewicz o 8. edycji Dyktanda Kleszczowskiego!
To trzeba koniecznie zobaczyć.

Wyniki 8. edycji Dyktanda Kleszczowskiego
24 maja 2017r. komisja konkursowa w składzie : Ewa Szczepaniak-Sieradzka, Emilia Ławska, Olga Karasińska, Adam Grodek, Barbara Mickiewicz przyznała:
• w kategorii - Gimnazjum
Tytuł Mistrza Ortografii- Julii Zysiek
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Szymonowi Kostrzewie z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni/ pod opieką Aleksandry Klucznej
• w kategorii - Szkół Ponadgimnazjalnych:
Tytuł Mistrza Ortografii- Natalii Woch
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Agacie Klimczyk
• w kategorii - Open:
Tytuł Mistrza Ortografii- Dorocie Jarosz
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Aleksandrze Król
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Czytaj więcej...