Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy Mistrzów Ortografii

27 maja 2018 r. podczas obchodów XXI Dni Kleszczowa, Sławomir Chojnowski Wójt Gminy Kleszczów i Agnieszka Nagoda-Gębicz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w asyście marynarzy dokonali uroczystego wręczenia nagród Mistrzom i Wicemistrzom IX Dyktanda Kleszczowskiego. Do dyktanda zgłosiło się 196 uczestników, to ogromny sukces organizatorów, którzy dzięki wsparciu Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie zaprosili znakomitego gościa Aleksandra Dobę. Spośród 168 piszących dyktando wyróżniono sześciu laureatów. W kategorii Gimnazjum/ szkoła podstawowa tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Bartosz Łągwa z Zalesic tytuł Wicemistrza Ortografii z Gimnazjum Filip Składowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomaszowie Mazowieckim; w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Kamil Małecki z ZSP w Kleszczowie a tytuł Wicemistrza Ortografii Zuzanna Płomińska z Sulejowa; w kategorii Open tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Zdzisława Gruzla z Korwinowa a tytuł Wicemistrza Ortografii Joanna Hawełek z Cieszyna. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i mnóstwo pozytywnej energii. Cieszy fakt, że przyjeżdżają Państwo nie tylko zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii ale także dla atrakcyjnej oferty kulturalnej i miłej atmosfery. Tak więc, do zobaczenia na 10.edycji Dyktanda Kleszczowskiego!
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem: Sławomira Chojnowskiego Wójta Gminy Kleszczów
Patronat również objęli: Powiat Bełchatowski, Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Sponsorzy nagród: Wójt Gminy Kleszczów,Solpark w Kleszczowie, SAN w Bełchatowie oraz Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie.
Patronat medialny objęli: telewizja NTL Radomsko i Radio Łódź.

Galerię fotografii, filmy i inne ciekawostki związane z tematem znajdziecie na Facebooku Dyktanda -  TUTAJ.

Wyniki IX Dyktanda Kleszczowskiego Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego

23 maja 2018 r. komisja konkursowa w składzie : Ewa Szczepaniak-Sieradzka, Ewa Zagaj, Agnieszka Kukieła, Aleksandra Ignasiak-Smela, Ewelina Szymak, Milena Rudzka przyznała tytuły Mistrza i Wicemistrza Ortografii IX Dyktanda Kleszczowskiego Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

W kategorii: szkoła podstawowa i gimnazjum:
Mistrzem Ortografii został Bartosz Łągwa z Zalesic
Wicemistrzem Ortografii został Filip Składowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim

w kategorii : szkoła ponadgimnazjalna:
Mistrzem Ortografii został Kamil Małecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
Wicemistrzem Ortografii została Zuzanna Płomińska z Sulejowa

w kategorii: open:
Mistrzem Ortografii została Zdzisława Gruzla z Korwinowa
Wicemistrzem Ortografii została Joanna Hawełek z Cieszyna.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Natomiast pozostałych Uczestników, już teraz zapraszamy za rok!
Przypominamy, że rozdanie nagród Mistrza i Wicemistrza Ortografii IX Dyktanda Kleszczowskiego nastąpi podczas XXI Dni Kleszczowa, dn. 27 maja 2017r., godz.16.00, na stadionie przy ul. Sportowej 3 w Kleszczowie.

Tekst dyktanda - TUTAJ.

Tegoroczna edycja Dyktanda Kleszczowskiego, pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego, wpisuje się w uroczyste obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Z tej okazji zapraszamy uczestników dyktanda na spotkanie z Aleksandrem Dobą i wystawę "Niepokonani- wielcy polscy podróżnicy".

ORTOGRAFICZNE POTYCZKI W KLESZCZOWIE

Z półuśmiechem, lecz nie półdrwiąco 20 maja 2018 roku w gąszczu ortograficznych
i interpunkcyjnych pułapek już po raz dziewiąty spróbują odnaleźć się uczestnicy „Dyktanda Kleszczowskiego”.
Tradycyjnie już od lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie im. Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników ortografii, którzy nie tylko kochają mowę ojczystą, ale chcą sprawdzić swe umiejętności w jej pisowni, na IX Dyktando Kleszczowskie – Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego.

Niedziela 20 maja 2018 r.
godz. 17:00
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
ul. Sportowa 8, aula (wstęp wolny)

Celem konkursu jest wyłonienie tegorocznego Mistrza i Wicemistrza polskiej ortografii w trzech kategoriach wiekowych: Gimnazjum i VI-VII klasy szkoły podstawowej; szkoła średnia;
open (bez ograniczeń wiekowych).
Szczegółowe informacje na stronie: http://zspkleszczow.pl w zakładce: Dyktando Kleszczowskie

Warunkiem udziału w dyktandzie jest wysłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak co roku czynimy wiele starań, aby i tym razem atrakcji nie zabrakło,
a czas spędzony z nami należał do wyjątkowo udanych.

Wszystkie zgłoszenia nadesłane do dnia 16.05.2018 r. wezmą udział w konkursach: na najmłodszego
i najstarszego uczestnika dyktanda oraz pierwszą rezerwację dyktanda. Grupy zorganizowane wezmą dodatkowo udział w konkursie na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji.

Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego, Solpark Kleszczów Sp. z o.o., KPS Skra Bełchatów S.A., Społeczną Akademię Nauk
w Bełchatowie i Radę Rodziców ZSP w Kleszczowie.
Harmonogram 20 maja 2018 r.:
Godz. 16.00-16.50 – rejestracja uczestników
Godz. 17.00-18.00 – konkurs ortograficzny
Ok. godz. 18.15 – rozstrzygnięcie konkursów: na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; najmłodszego, najstarszego oraz pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda
Przerwa na pyszną kawę i ciasta oraz wystawę „Niepokonani – wielcy polscy podróżnicy”; happening
Ok. godz. 18.30 – spotkanie autorskie z Aleksandrem Dobą – znanym polskim podróżnikiem
i żeglarzem (uhonorowanym przez magazyn National Geographic tytułem Podróżnik roku 2015) oraz losowanie upominków wśród uczestników dyktanda /wstęp wolny/.

Uwaga: po spotkaniu nastąpi losowanie upominków i odbiór certyfikatów.
Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców już czekają.
Serdecznie zapraszamy!

Regulamin i załączniki.