Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalny w Kleszczowie od 2017 roku rozpoczął realizacje programu "Szkoła promująca zdrowie". Pierwszy rok to czas przygotowawczy dla placówki, w ramach tego programu nasza szkoła w sposób szczególny dbała o ZDROWIE (fizyczne, psychiczne i społeczne) oraz edukację zdrowotną, zarówno uczniów jak ich rodziców, nauczycieli i pracowników. Na terenie szkoły odbywało się mnóstwo akcji promujących zdrowie i działań o charakterze profilaktycznym.
Następnie zespół nauczycieli opracował ankietę, która posłużyła do postawienia diagnozy i opracowania planu działań zdrowotnych dla szkoły na rok szkolny 2017/2018. Z przeprowadzonych badań wynikało, iż uczniowie posiadają niski poziom wiedzy na temat zdrowego odżywiania lub nie jest ona rzetelna.
Dzięki działaniom podjętym przez zespół nauczycieli ds. edukacji zdrowotnej na terenie szkoły oraz szkoleniom cel główny, czyli podniesienie poziomu wiedzy został osiągnięty co pokazała ankieta ewaluacyjna oraz przeprowadzony konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu.
W związku z uzyskaniem pozytywnej oceny realizacji programu "Szkoły promującej zdrowie" w 2017 roku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 otrzymał akces przynależności do "Sieci szkół promujących zdrowie" z rąk regionalnego konsultanta WODNu Pani Urszuli Szewczyk.


Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia.

PLAN PRACY SZOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
w Kleszczowie na rok szkolny 2017/2018
- TUTAJ

Wybrane działania:
Kampania Edukacyjna „BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV”
Jesienne spotkania profilaktyczne
Światowy dzień pieczenia chleba
Międzynarodowe Targi Aktywnego Stylu Życia – Go Active Show
Warsztaty profilaktyczne
SPOTKANIE UCZENNIC Z PANIĄ KOSMETOLOG
Walentynkowe pieczenie zdrowych ciasteczek
Sport to samo zdrowie!
PROFILAKTYKA RAKA PIERSI
Tydzień Zdrowia 2016
Spotkanie z dietetykiem
Światowy Dzień Zdrowia 2016
ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

Działania podejmowane w ramach szkoły promującej zdrowie w roku szkolnym 2017/2018

1.Badanie uczniów analizatorem składu ciała.
2.Organizacja warsztatów pieczenia chleba w ramach "Dnia pieczenia chleba".
3.Organizacja szkoleniowej rady pedagogicznej dotyczącej - Szkoły Promująca Zdrowie.
4.Zorganizowanie spotkania z dietetykiem nt. zasad właściwego odżywiania i suplementacji.
5.Przeprowanie warsztatów kulinarnych z Panem Drewniakiem.
6.Przeprowadzenie konkursu kulinarnego "Master Kleszcz".
7."Co jeść żeby być sprawnym i zdrowym".
8. Przeprowadzenie konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu.
9. Udział w największych targach sportowych Go Active Show w Warszawie.
10. Organizacja Dnia Sportu.