Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Od ignoranta do eleganta" zakończona
29 maja 2019 r. odbył się finał VII edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zasady savoir-vivre'u "Od ignoranta do eleganta". W tym roku zmieniła się formuła przebiegu konkursu. Uczniowie w I etapie w parach rozwiązywali test online. Zespoły zakwalifikowane do II etapu zmagały się z kilkoma zadaniami finałowymi, m.in. odgrywanie scenek przygotowanych wcześniej i improwizowanych, wcielenie się w rolę ekspertów od savoir-vivre'u i ocena filmików, teleturniej "jedna para z 5", pisanie maili oraz nakrywanie stołu. Uczestnicy musieli udowodnić, że posiadana wiedza przekłada się również na praktykę, swobodę i poprawność językową wypowiedzi. Jury konkursu powołane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w składzie:p. Adam Jarczyński –znawca etykiety, protokołu dyplomatycznego, Public Relations i marketingu; p. Michał Stempczyński – Instruktor ds. animacji i imprez w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie;

Czytaj więcej...

Patroni "Od ignoranta do eleganta" 
VII edycja konkursu „Od ignoranta do eleganta” została objęta patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wójta Gminy Kleszczów, Starosty Bełchatowskiego, Niezależnej Telewizji Lokalnej NTL Radomsko, Kuratorium Łódzkiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. 

"Od ignoranta do eleganta" - wyniki I etapu
Z przyjemnością informujemy, że do finału tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się zespoły:
1. Gabriela Górska, Martyna Goss
2. Maja Stefanek, Marta Rybak
3. Wiktor Matyja, Natalia Kotlarek
oraz w wyniku dogrywki:
4. Dominika Doromoniec, Wiktoria Golus
5. Zuzanna Ryś,Maja Kuniecka
6. Michał Deszcz, Gabriel Peryt
Etap II konkursu już 29 maja.

VII edycja „Od ignoranta do eleganta"- nowa formuła konkursu
Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu upowszechniającego zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie dwuosobowe zespoły.
Konkurs jest dwuetapowy:
Etap I – szkolny - quiz on-line rozwiązywany przez uczestników w macierzystej szkole - zgłoszenia do 19 kwietnia, quiz- 30 kwietnia.
Etap II – ogólnopolski - finał rozgrywany w placówce organizatora – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie - 29 maja.
Regulamin znajdziesz TUTAJ.
Karta zgłoszeniowa TUTAJ.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku TUTAJ.