Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NIE przemocy w rodzinie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie opracowało krótki informator, który może być pomocny dla dotkniętych przemocą członków rodzin. Zostały w nim podane adresy miejsc, do których warto się zwrócić o pomoc.
Pomocy ofiarom przemocy domowej udzielają m.inn.
 Punkt Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Parafii Narodzenia N.M.P w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2 - Dom Katechetyczny, sala na I piętrze.
 Ośrodek Wsparcia Rodziny przy Parafii Zesłania Ducha Św. w Bełchatowie, Al. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 10 (pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci z rodzin zagrożonych chorobą alkoholową i przemocą w rodzinie).
 Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 19a, tel. 44/ 632 56 16 (grupy samopomocowe oraz grupy dla rodzin i dzieci osób uzależnionych AL-ANON i ALATEEN - anonimowe rozmowy na czacie: e-mail: www.al-anon.org.pl/alateen. htlm#prea).
 Punkt poradnictwa specjalistycznego i terapii przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej - Oddział Lokalny w Bełchatowie, 97-400 Bełchatów, os. 1. Maja 4a, tel. 44/ 633 08 88.

Jeśli jesteś osobą, której zdarza się stosować przemoc w rodzinie możesz pomóc sobie i swojej rodzinie  skorzystaj z prawa do wsparcia,  szukaj profesjonalnej pomocy.
Kontakt: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, tel. 44/ 715 22 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie zareaguj, nie bądź obojętny  powiadom służby zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie,  porozmawiaj z osobą doznającą przemocy w rodzinie, udziel wsparcia, przekonaj, że ma prawo do szukania pomocy.
Telefon ogólnopolski: Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” 800-120-002 czynny całą dobę.

PROCEDURA NIEBIESKIEJ KARTY zakładanej w przypadku problemu przemocy w rodzinie.
NIEBIESKĄ KARTĘ mogą zakładać przedstawiciele:
● Policji,
● jednostek organizacyjnych pomocy społecznej,
● gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,
● placówek służby zdrowia,
● oświaty,
● ochrony zdrowia.
Jednostki te przekazują wypełnioną NIEBIESKĄ KARTĘ do przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego. Zespół Interdyscyplinarny działa przy każdym urzędzie miasta lub gminy. W ramach procedury NIEBIESKIEJ KARTY Zespół Interdyscyplinarny zajmuje się całą rodziną:
• udziela pomocy osobie doznającej przemocy w rodzinie,
• obejmuje pomocą dzieci osoby doznającej przemocy w rodzinie,
• obejmuje działaniami osobę stosującą przemoc w rodzinie.
Źródło: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie