Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Słownik angielsko-polski  jednym z rezultatów projektu PO WER

Uczestnicy projektu z  grupy III i IV przy współpracy z nauczycielem języka angielskiego po udziale w mobilnościach przygotowali angielsko-polski słownik fachowych zwrotów z zakresu projektowania i konstruowania urządzeń, budowy samochodu czy zwrotów i wyrażeń przydatnych przy codziennej komunikacji, w wersji elektronicznej. Powstały słownik otrzymali uczestnicy projektu z grupy III i IV, który stanowił  przydatną pomoc dydaktyczną w trakcie odbywania mobilności , w tym zwłaszcza stażu. Słownik będzie także wykorzystany przez naszych uczniów technikum w trakcie realizowania tej tematyki na zajęciach z języka angielskiego zawodowego.

Czytaj więcej...

Piszą o Nas

art2

Dzień Mechatronika i uroczyste rozdanie Europass Mobilność

26 lutego 2018 r. w ramach Dnia Mechatronika odbyło się uroczyste podsumowanie I części projektu pt. „Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie - gwarancją sukcesu i kariery zawodowej", który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami – upowszechnianie projektu
19 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego upowszechniliśmy informacje dotyczące realizowanego w szkole projektu „Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie - gwarancją sukcesu i kariery zawodowej”.
Krzysztof Przygoda – jeden z uczestników mobilności - przybliżył rodzicom ogólne założenia, cele projektu. Opowiedział o doświadczeniu zdobytym podczas stażu, rezultatach projektu, możliwościach ich wykorzystania oraz o korzyściach, jakie one niosą. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy rodzicom materiały dokumentujące nasz pobyt w Niemczech oraz wręczyliśmy ulotki promujące projekt .

Przygotowanie ulotek, broszur
Po powrocie z zagranicznego stażu zawodowego w Dreźnie w ramach projektu „Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie - gwarancją sukcesu i kariery zawodowej”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), uczniowie - stażyści (z grupy I i II) rozpoczęli działania promocyjne, informacyjne oraz związane z upowszechnieniem rezultatów projektu. 
Jednym z pierwszych było przygotowanie ulotek i broszur, w których przedstawili cele projektu oraz swoje doświadczenia z jego realizacji. 
Prace uczniów zostały wykorzystane w ostatecznym, profesjonalnym projekcie ulotek, broszur rozpowszechnianych na kolejnych spotkaniach z rodzicami, gimnazjalistami, środowiskiem lokalnym oraz przedstawicielami zakładów pracy. Stały się również bazą dla stojącego w szkole rollup`a, który towarzyszy nam na targach i podczas różnych prezentacji.
Celem opisanych działań jest przede wszystkim promowanie projektu, informowanie o nim, o jego założeniach oraz wartościach związanych z mobilnością.