Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Synonimem słowa sukces stała się praca, która pozwala łączyć rozwój osobisty, pasję z gromadzeniem dóbr materialnych. Szukasz kierunku, który pozwoli Ci zrealizować sen o sukcesie zawodowym? Zapraszamy do Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie, które oferuje kierunki na miarę nowych czasów. Kierunki, które wpisują się w projekt Kierunków zamawianych i Program Wspierania Kompetencji, realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunki, których absolwenci są poszukiwanymi pracownikami, będącymi celem headhunterów. Aktywność to pierwszy krok do sukcesu, aktywnie i świadomie wybierz szkołę średnią.

Technik Automatyk

DSC 0572 DSC 0583

 

 

 

 

Automatyka jest dziedziną techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka). Jeżeli pragniesz mieć zawód z przyszłością, pewną pracę, satysfakcjonujące zarobki i wiele możliwości wyboru, jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami; automatyką, elektroniką, informatyką, a robotyka i jej rozwój mogą stać się Twoją pasją - zostań uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie na kierunku Technik Automatyk.

 

 

 

 

 

Pragnienie stworzenia urządzeń ułatwiających codzienne życie towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów. Odpowiedzią na to jest automatyka. Obecnie jest niemal wszędzie: w naszych domach, biurach, szpitalach, występuje we wszystkich dziedzinach działalności gospodarczej. To dzięki niej lekarze mają większe możliwości ratowania ludzkiego życia, a naukowcy perspektywy docierania w niedostępne dotąd obszary wiedzy. Automatyka umożliwia nam mieszkanie w inteligentnych domach ze zdalnie otwieranymi bramami garażowymi, sterowaniem światłem, dźwiękiem za pośrednictwem odpowiedniego programu w smartphonie nawet z odległość kilku tysięcy kilometrów.

 

 

 

 

 

Kim jest technik automatyk? Absolwent profilu technik automatyk nadzoruje pracę urządzeń sterowania w celu utrzymania ich dobrego stanu technicznego i bezawaryjnego działania. Wykonuje zaawansowane instalacje automatyki według dokumentacji technicznej. Potrafi samodzielnie zaprojektować i wykonać proste układy sterowania oparte na programowalnych sterownikach PLC.  Technik automatyk zdecydowanie należy do przyszłościowych zawodów. Automatycy mogą znaleźć zatrudnienie praktycznie wszędzie, ponieważ automatyka znajduje zastosowanie w: przemyśle, rolnictwie, wojskowości, medycynie, transporcie. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie absolwentów do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.
Daj sobie szanse na sukces, wybierz kierunek Automatyka w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.