Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 o godz. 9.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/2018. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani Renata Szczekocka – kierownik ds. oświaty w Urzędzie Gminy Kleszczów, ks. Krzysztof Góral – proboszcz parafii ewangelicko – reformowanej w Kleszczowie, ks. Benedykt Stanek – proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Kleszczowie, członkowie Prezydium Rady Rodziców: pan Sylwan Chlebowski i pani Urszula Strumiłło oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz powitała przybyłych gości, nauczycieli, pracowników administracji, społeczność uczniowską Liceum i Technikum, a szczególnie uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym w szkole łącznie będzie uczyło się 296 uczniów, w tym 83 uczniów klas pierwszych. Będą funkcjonowały 3 klasy pierwsze. Klasa I a LO –językowa wychowawca pani Anna Harciarek. Klasa I b LO – medyczno – ratownicza wychowawca pani Marta Szataniak. Klasa I t TNT- wychowawca pani Ewa Siedlarek, a zajęcia prowadzone będą przez 52 nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie pedagogiczne. W tym roku szkolnym pracę w naszej szkole podejmie siedmioro nowych nauczycieli. Są to: pani mgr Paulina Zarzycka – nauczyciel języka angielskiego, pani mgr Małgorzata Bugajska – nauczyciel języka angielskiego, pani mgr Magdalena Balcerowicz – nauczyciel wychowania fizycznego, pan mgr Szymon Madejczyk – wychowawca internatu, pani mgr Renata Kina - Neuman – wychowawca internatu, pani mgr Marzena Jakubowska – Brożyna – psycholog szkolny, pani dr Aleksandra Ignasiak – Smela – nauczyciel języka polskiego. W trakcie wakacji pani Milena Majewska zdobyła kolejny stopień awansu zawodowego i uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego, pani Olga Karasińska, pan Wojciech Rosiak, pan Piotr Zawiasa, pan Marek Pawłowski uzyskali stopień nauczyciela mianowanego, natomiast pani Joanna Durka, pani Emilia Ławska, pani Paulina Szczepaniak i pan Marcin Szymak zdobyli stopień nauczyciela dyplomowanego. Następnie pani dyrektor przedstawiła priorytety MEN na ten rok szkolny oraz nowe działania o zasięgu ogólnokrajowym i zagranicznym, które będziemy realizować juz od września. Pani dyrektor wiele życzliwych słów i życzeń skierowała do uczniów, pracowników i rodziców: „Drodzy uczniowie, pierwszoklasiści i maturzyści: Wykorzystajcie ten rok szkolny jak najlepiej. Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje Wam nasza szkoła. W tym dniu Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzę wielu sukcesów pedagogicznych, a także radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy. Pragnę podkreślić, jak ważną częścią społeczności szkolnej są rodzice, zapraszam więc wszystkich do współpracy, bo zaangażowanie ze strony rodziców stanowi nieocenione wsparcie dla działań szkoły.”