Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III FESTIWAL NAUKI I KULTURY 
W dniu 22 września 2017r. odbył się w naszej szkole III Festiwal Nauki i Kultury pod hasłem "Wszystko jest w twojej głowie". W tym roku oprócz pokazów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów dotyczące wykorzystania sprzętu SILAB do badań i doświadczeń w szkole oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy i robienia sztucznych ran. Dla nauczycieli z naszego regionu odbyły się szkolenia z zakresu neurodydaktyki i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole prowadzone przez dr Marka Kaczmarzyka i dr Jacka Francikowskiego. W trakcie festiwalu uczniowie i nauczyciele prezentowali doświadczenia z fizyki i chemii, wyposażenie pracowni mechatronicznych, działanie kamery termowizyjnej, drukarki 3D oraz innego sprzętu dydaktycznego znajdującego się w szkole, odbywały się warsztaty robienia latawców. Razem z nami swoją wiedzą i pasją dzielili się ze zwiedzającymi zaproszeni goście - m. in. firma Brawo, poradnia dietetyczna ZdrowieJemy, gabinety psychologiczne Dukowicz&Bluszcz, gabinet integracji sensorycznej Lepszy Start, firma zajmująca się biofeedbackiem BrainMaster. Towarzyszyła nam również maskotka festiwalu - Królik, którego pokochały wszystkie dzieciaki. Festiwal uświetniły występy muzyczne znakomitych artystów - wystąpił Tomasz "Tomek" Kowalski, Przemysław Wojciechowski oraz zespół Noise. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni świetnie się bawili i mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego co być może stanie się inspiracją do nauki i działania. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz zaproszonym gościom za zaangażowanie w przygotowanie tego ciekawego wydarzenia.