Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Women in Tech Camp
Uczennice naszej szkoły wraz z p. Pauliną Zarzycką 25 września 2017 uczestniczyły w zajęciach informatycznych w ramach Women in Tech Camp. To największe w Europie spotkanie inspiracyjne dla dziewczyn w IT.Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który jest bezprecedensowym działaniem wpierającym kobiety wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Powstał przy współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji i siedmiu znakomitych firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche i IGT. Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion.