Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wrocławski Salon Maturzystów
Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów klas maturalnych w Salonie Maturzystów Perspektyw. 21 września wyjechaliśmy do Wrocławia. Jest to już kolejny ośrodek akademicki po Łodzi i Warszawie, który odwiedziliśmy. W czasie wizyty na Politechnice Wrocławskiej uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz czwartej Technikum Nowoczesnych Technologii uczestniczyli w wykładach na temat wymogów związanych z egzaminem maturalnym, zwiedzali stoiska uczelni wyższych, na których każdy chętny mógł uzyskać informacje z najlepszych źródeł - od pracowników lub studentów uczelni. Oferty uczelni były ciekawe, a zainteresowanie duże.  Po zapoznaniu się z ofertą uczelni, zwiedziliśmy to bardzo popularne wśród uczniów ZSP w Kleszczowie miasto akademickie. Wiemy gdzie znajduje się Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny. Tradycja mieszała się z nowoczesnością, a każdy miał okazję sprawdzenia nie tylko oferty , ale też infrastruktury zwiedzanych uczelni. Na zakończenie obejrzeliśmy panoramę Wrocławia z najwyższego budynku w mieście –SKY TOWER. W wycieczce towarzyszyli nam uczniowie z Niemiec, którzy ze swoimi polskimi partnerami dzielili się wrażeniami i doświadczeniami przy wyborze dalszej drogi nauki w Polsce i w Niemczech.