Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktywność uczniów lokalnie  "Ratując pamięć - Wiejskie cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego"
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły pomagali w sprzątaniu starego cmentarza. W czerwcu tego roku uprzątaliśmy stary cmentarz ewangelicki w Rogowcu, teraz przyszedł czas na cmentarz ewangelicki w Kleszczowie. W środę 27 września 2017 r. grupa uczniów z kasy 2b, pani Aneta Walczyk i pani Marzena Klima, w aurze wyjątkowo sprzyjającej pogody, wyruszyła do pracy. Pomimo wielu godzin wysiłku, pracy na tym i innych starych, zapomnianych cmentarzach, jest jeszcze wiele. Będziemy więc  przeprowadzali jeszcze tego typu akcje, zapraszając do współpracy wszystkich chętnych. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pan Stanisław Hejak historyk amator mieszkający w Wolicy. Wolontariuszy wspomaga Zakład Komunalny w Kleszczowie, dostarczając niezbędnych narzędzi, oraz pracownicy Urzędu Gminy w Kleszczowie i władze gminy.