Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udana akcja krwiodawcza
Pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa była wyjątkowo udana. Została przeprowadzona w piątek, 27 października, na terenie kompleksu SOLPARK. Organizatorem akcji był jak zawsze Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz naszymi wolontariuszami – uczennicami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Wśród nich godne wyróżnienia są uczennice z klasy IIIa: Anna Zbroja, Klaudia Ślązak, Wiktoria Mizera oraz IIc: Katarzyna Zinówko, Magdalena Muskała, Adrianna Piechura, Weronika Banaszczyk. Dziewczęta pomagały przy rejestracji potencjalnych krwiodawców i dawców szpiku kostnego. Na uznanie zasługują również młodzi dawcy, pełnoletni uczniowie liceum i technikum. Tym razem zgłosiło się ich ponad 30, z czego aż 26 oddało krew, a niektórzy także zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Z każdą akcją ilość dawców, a także świadomość niesienia pomocy pod postacią dzielenia się krwią, rośnie i to bardzo nas cieszy. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję w grudniu.