Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty dla młodzieży
W dniu 17 listopada 2017 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas I i II dotyczące profilaktyki pozytywnej. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztacie „WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ – trening mnemotechnik”. Założenia merytoryczne i cele warsztatu to: 

• kształtowanie umiejętności skuteczniej nauki;
• uczenie jak opanować wymagany materiał, poznawanie technik, które usprawniają pamięć, koncentrację, sprawiają, że materiał jest lepiej i na dłużej zapamiętywany, ponadto czynią naukę przyjemniejszą;
• ukazanie jak efektywnie przygotowywać się do nauki i lepiej organizować proces uczenia;
• zdobycie umiejętności lepszego, efektywniejszego planowania swojej nauki.

W efekcie uczniowie poznali mnemotechniki, zdobyli doświadczenie, jak je zastosować, by skutecznie się uczyć i ćwiczyć techniki pamięciowe, dowiedzieli się, jak polepszyć swoją koncentrację oraz zyskali wiedzę, jak powinni planować swoją naukę, aby była ona skuteczna.

Warsztat dla klas drugich dotyczył tematyki „ZARZĄDZANIE PRZEZ CELE - trening podejmowania własnych wyborów”.
Założenia warsztatu to:
• ukazywanie i odkrywanie mocnych stron każdego uczestnika;
• uświadomienie, z czym zmaga się młody człowiek, próbując zachować własne marzenia i szukając własnej drogi;
• wskazanie istniejących możliwości realizacji własnych marzeń i uzyskania wsparcia;
• podkreślanie i budowanie poczucia własnej wartości;
• uczenie się odkrywania siebie w relacjach z innymi ludźmi;
• wskazywanie i kształtowanie umiejętności wyznaczania własnych celów w życiu i kontrolowania swojego czasu;
• ćwiczenie komunikacji międzyludzkiej.

Po przeprowadzonych warsztatach uczniowie potrafią określić i identyfikować swoje cele oraz dążyć do nich. Wiedzą, jak realizować swoje plany, znają swoje mocne strony oraz wiedzą, jak gospodarować swoim czasem i jak duży wpływ ma to na całe ludzkie życie.