Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza pierwsza 10-tka- XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "MIŁOŚĆ PISZE SIĘ JEZUS"
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 27 października 2017 r. o godz. 9.00 rozpoczął się pierwszy etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus”. Do napisania dyktanda w tym roku przystąpiło 125 uczestników. Teksty dyktand przygotowała dr Joanna Przyklenk z Instytutu Języka Polskiego UŚ w Katowicach.  W drodze 3-stopniowych eliminacji wyłonieni zostali laureaci konkursu oraz tegoroczny Mistrz Ortografii. Nasi reprezentanci Natalia Woch i Mateusz Tyl otrzymali wyróżnienie!  Jak mówią, mogło być lepiej...ale i tak jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Projekt zrealizowanyw ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Programu Rozwoju Czytelnictwa.