Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uniwersytet Dziecięcy
We wtorek 20 lutego odwiedziła naszą szkołę grupa dzielnych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łuszczanowicach. W ramach projektu pt. „Uniwersytet dziecięcy” najmłodsi uczestniczyli ponownie w zajęciach z j. angielskiego i fizyki. Na zajęciach z fizyki młodzi uczniowie wraz z uczniami z klasy II t poznawali pierwsze zasady elektryzowania ciał i sprawdzali w formie zabawy z balonami, który naelektryzowany balonik wyżej zawiśnie na ścianie. Lekcję j. angielskiego przygotowali dla najmłodszych uczniowie z klasy II b – Bartłomiej Nowak i Mikołaj Adamik. Tematem zajęć były ubrania. Dzięki zastosowaniu metod polisensorycznych uczniowie „zerówki” poznali i utrwalili słownictwo związanie z ubraniami i ubieraniem się. Widać było, iż zaproponowane gry i zabawy bardzo przypadły dzieciom do gustu. Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę uczniów z przedszkola w marcu!