Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
26 lutego 2018 r. po raz siódmy odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego. Tegoroczny motyw przewodni to BAJKOWA PIOSENKA.  Wszystkie konkursowe wykonania oceniało jury w składzie: pan Sławomir Szafrański – przewodniczący, nauczyciel muzyki, kapelmistrz, dyrygent oraz założyciel Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Kleszczów, pani Agata Gębicz – nauczyciel języka angielskiego, pani Paulina Szczepaniak – nauczyciel języka niemieckiego, pani Milena Majewska – nauczyciel języka hiszpańskiego i francuskiego. Jury oceniało uczestników w następujących kryteriach: dobór repertuaru, fonetyczna i leksykalna poprawność wykonywanego tekstu, wyrażanie emocji i interpretacje oraz ogólny wyraz artystyczny. Wykonawcy byli oceniani w kategoriach gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs składał się z 2 części. W pierwszej części wzięło udział 14 przedstawicieli szkół gimnazjalnych, w tym jeden duet. Uczniowie reprezentowali szkoły:

- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Brzeźnicy
- Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kleszczowie
- Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Dziepółci
- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńsku
- Gimnazjum Publiczne im. K. I. Gałczyńskiego w Żytnie
- PSP im. Janusza Korczaka w Dziepółci
- Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni
- Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie (klasy gimnazjalne)

Wyniki konkursu części pierwszej:
I miejsce: Michał Makowski z PSP im. Janusza Korczaka w Dziepółci
II miejsce: Sandra Aleksanderek z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni
III miejsce: Katarzyna Utratny z Gimnazjum Publicznego im. K. I. Gałczyńskiego w Żytnie
Wyróżnienia: Zuzanna Woldan z Publicznego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Dziepółci, Zuzanna Grzejszczak z Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kleszczowie,  Julia Walaszczyk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Brzeźnicy, Oliwia Czerwińska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie, Wiktoria Leśniewska z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Brzeźnicy

 W drugiej części wzięło udział 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, w tym 3 duety. Uczniowie reprezentowali szkoły:

- Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku
- II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie
- I LO im. Feliksa Fabianiego w Radomsku
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie
- I LO im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie

Wyniki konkursu części drugiej:
I miejsce: Marysia Rozpara z I LO im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie
II miejsce: Kinga Kubik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
III miejsce: Weronika Jońska z II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie
Wyróżnienia: Sylwia Ornatowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie ,
Marika Markowiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie.

Nagrodę Publiczności otrzymała Martyna Morawska.

Otrzymane nagrody:
I miejsce: głośnik mobilny Sony, pamięć Sandisk, karnety na basen w Solparku
II miejsce: słuchawki nauszne JBL, pamięć Sandisk, karnety na basen w Solparku
III miejsce: mikrofon, karnety na basen w Solparku
Wyróżnienia: karty pamięci, power banki, karnety na basen w Solparku, słuchawki douszne JBL.

TV NTL - TUTAJ.