Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasy IIIa i IIIb w Warszawie 28.02.2017
W dniu 28 lutego 2018 roku uczniowie klas: IIIa i IIIb wraz z opiekunami – p. Anetą Walczyk, p. Ewą Zagaj, p. Marzeną Klimą - uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego w szkole projektu „Dla Niepodległej” i zbiegł się z przypadającym na 1 marca – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pierwszym punktem wycieczki był Sejm RP. Wizyta rozpoczęła się w domu poselskim od spotkania z posłem Krzysztofem Maciejewskim. Następnie pan poseł wraz z przewodnikiem oprowadził młodzież po gmachu sejmu i senatu. Duże wrażenie na wszystkich zrobiła Sala Posiedzeń, gdzie po wejściu na galerię uczniowie przysłuchiwali się obradom sejmu. Ciekawym doświadczeniem była możliwość wejścia do Sali Kolumnowej i przyjrzenia się z bliska pracy Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Młodzież poznała również zasady pracy Sejmu, zarówno te współczesne, jak i te z okresu I i II Rzeczypospolitej. Przybliżono im także wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe dotyczące stanowienia prawa, zasady głosowania oraz sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim.
Kolejnym i zarazem ostatnim punktem wycieczki był Zamek Królewski, w którym uczniowie podzieleni na dwie grupy wraz z przewodnikiem zobaczyli wystawę Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, zwiedzili sale Parteru (Galeria Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta. Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Biblioteka Królewska) oraz sale na I piętrze (Apartament Wielki i Królewski, Galeria Czterech Pór Roku, Sale Sejmowe, Pokoje Królewiczowskie – z obrazami Jana Matejki).
Dziękujemy panu posłowi Krzysztofowi Maciejewskiemu za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania Sejmu oraz za czas, który nam poświęcił. Panu Pawłowi Gębiczowi - dyrektorowi biura poselskiego za zorganizowanie zwiedzania Sejmu i pamiątkowe zdjęcia.