Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II b na zajęciach na Uniwersytecie Śląskim
Uczniowie klasy II b odwiedzili 14 marca Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, gdzie wzięli udział w wykładach i warsztatach. Mieli możliwość wysłuchania prof. Andrea De Carlo, który opowiadał o znaczeniu Neapolu dla polskich romantyków oraz prof. Małgorzaty Kity, która przypomniała włoskie podróże polskich twórców, m.in. J. Kochanowskiego, K. Jeleńskiego czy I. Mitoraja. Spotkali się także z mgr Zhao Weiting, która przybliżyła im cywilizację, kulturę i sztukę Państwa Środka - Chin. Po spotkaniu z nauką wszyscy wzięli udział w spotkaniu z X muzą i obejrzeli film "Jestem najlepsza. Ja, Tonya".