Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczennice liceum i technikum na Politechnice Łódzkiej w ramach projektu DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI 

dziewczyny

19 kwietnia 2018 roku uczennice liceum oraz technikum z opiekunami - panią Beatą Wysmułek i panem Robertem Pawlickim uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI. Miejscem projektu była Politechnika Łódzka. Jedna z grup na wydziale mechanicznym brała udział w warsztatach na temat kompatybilnych powłok. Temat zajęć dotyczył zabezpieczania powierzchni implantów tak aby wyeliminować powikłania pooperacyjne.

Druga grupa uczestniczyła w zajęciach na wydziale elektrotechniki, elektroniki, informatyki i automatyki. Warsztaty polegały na lutowaniu biżuterii.

W programie ogólnouczelnianym  dziewczęta mogły poznać zdanie studentek i absolwentek uczelni, ich opinie, doświadczenia  z pracy zawodowej po ukończeniu nauki na politechnice. Poznały też aktualną ofertę wszystkich wydziałów uczelni.

Wnioski po wycieczce - bez dziewczyn uczelnia politechniczna nie może istnieć.