Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXX Olimpiada Filozoficzna w ZSP Kleszczów
W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie naszej szkoły brali udział w XXX Olimpiadzie Filozoficznej. 26 listopada 2017 r. odbyło się posiedzenie Szkolnej Komisji do przeprowadzenia eliminacji szkolnych XXX Olimpiady Filozoficznej. Komisja zapoznała się z czterema pracami (pisanymi pod kierunkiem pani Ewy Sieradzkiej) zgłoszonymi do olimpiady przez uczniów liceum i technikum. Członkowie Komisji zadecydowali, że do Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej w Częstochowie przesłane zostaną wszystkie złożone prace.  Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej w Częstochowie zakwalifikował do II etapu XXX Olimpiady Filozoficznej wszystkich uczniów zgłoszonych przez Komisję Szkolną.
W drugim etapie Olimpiady, który odbył się 10 lutego 2018 r. w Częstochowie udział wzięli:
Bartłomiej Nowak – kl. II B LO
Eryk Łuszczyński – kl. III T TNT
Jan Kowalczyk – kl. III T TNT
Maria Miśkiewicz – kl. II C LO

Spośród w/w uczestników do kolejnego etapu Olimpiady zakwalifikował się Bartłomiej Nowak – kl. II B LO. 14 kwietnia 2018 r. Bartek wziął udział w etapie III, który odbył się w Warszawie, uzyskując status finalisty XXX Olimpiady Filozoficznej. Zapraszamy wszystkich „miłośników mądrości” do udziału w przyszłorocznej edycji olimpiady.