Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja „Zasłoń oczy, otwórz serce ( pogadanka o białej lasce)”
W dniu 16 maja 2018 roku w ramach realizacji programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły odbyło się spotkanie profilaktyczne dla całej społeczności szkolnej, zarówno uczniów jak i nauczycieli pod hasłem „Zasłoń oczy, otwórz serce ( pogadanka o białej lasce)”, mające na celu zwrócenie uwagi na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie. Głównym organizatorem prelekcji był pan Andrzej Niewieczerzał, Prezes Zarządu Fundacji Przekraczać Granice. Na zaproszenie Fundacji w spotkaniu uczestniczyli: Pani Wanda Nastarowicz - instruktor nauczania języka braille'a, ściśle współpracująca z Fundacją Świat Według Ludwika Braille'a, której asystował certyfikowany pies przewodnik, Harry. Wspomagała ją Pani Dorota Stasiak - bibliotekarz z biblioteki dla osób niewidomych w Łodzi oraz Pani Maria Mielczarek – wieloletnia Prezes Terenowego Koła Związku Niewidomych z Bełchatowa. Pani Wanda Nastarowicz w bardzo przystępny sposób przedstawiła młodzieży, iż osoba z dysfunkcją wzroku (niewidoma lub słabowidząca) może z powodzeniem samodzielnie funkcjonować, prowadzić gospodarstwo domowe, poruszać się poza obrębem własnego mieszkania pod warunkiem, że jest do tego odpowiednio przygotowana. Pokazała wiele rozwiązań mających ułatwić życie niewidomym i zwróciła uwagę na fakt, jak odpowiednio i mądrze pomagać ludziom niepełnosprawnym. Akcja „Zasłoń oczy, otwórz serce ( pogadanka o białej lasce)” spotkała się z dobrym przyjęciem młodzieży, pozwoliła na kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.
Galeria