Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXII Finał Krajowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
W dniach 12-13 czerwca 2018 r. na placu przy Stadionie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonecznej 1 został rozegrany XXII Finał Krajowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku po raz pierwszy miał zaszczyt organizować tej rangi imprezę na Podlasiu. W finale udział wzięło 16 drużyn – reprezentantów każdego województwa. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali w konkurencjach teoretycznych (test z zagadnień z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań oraz test z historii polskiej motoryzacji) a także w konkurencjach praktycznych: jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem, pierwsza pomoc przedmedyczna, przygotowanie pojazdów do jazdy. We wtorek, 12 czerwca 2018 r. odbyły się konkurencje teoretyczne, z kolei, w środę, 13 czerwca 2018 r. 16 najlepszych drużyn z całej Polski rywalizowało w konkurencjach praktycznych. Nasza drużyna zajęła VI miejsce w Polsce. Weronika Piątczak 7 miejsce na 48 zawodników w konkurencji jazda sprawnościowa motorowerem. Startowały tylko 2 dziewczyny reszta to panowie wojownicy lecz nasza Werka to "ninja". Gratulujemy.