Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka klas pierwszych Śladami Jana Pawła II
W środę 20 czerwca klasy pierwsze uczestniczyły w tradycyjnej wycieczce, której celem jest pełniejsze poznanie papieża Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Najpierw odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, które jest jednym z miejsc wyjątkowo związanych z osobą św. Jana Pawła II. Jako kapłan, biskup i kardynał co roku kilkakrotnie odwiedzał klasztor, nie tylko z racji posługi duszpasterskiej. Ostatnim miejscem, które Jan Paweł II odwiedził w Polsce był właśnie Tyniec. Następnie pojechaliśmy do Wadowic, gdzie zwiedzaliśmy wspaniałe muzeum jakim jest Dom Rodzinny Jana Pawła II. Wycieczka była bardzo udana, szczególne wrażenie zrobiło na uczniach właśnie muzeum w Wadowicach, dzięki któremu uczniowie klas pierwszych wzbogacili swoją wiedzę o fakty i ciekawostki z życia wielkiego papieża Jana Pawła II.
GALERIA