Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Narodowe Czytanie 2018 w ZSP w Kleszczowie

Narodowe Czytanie realizujemy w ramach działań wychowawczych szkoły: „ Rok szkolny 2018/2019 Niepodległa”. Projekt ten ma popularyzować oraz łączyć Polaków w każdym wieku, wokół największych dzieł literatury polskiej. W tym celu 10 września 2018 r. o godz. 11.30, cała nasza szkoła spotkała się na auli. Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania mieliśmy wyjątkową okazję, aby usłyszeć fragmenty powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Na scenie zobaczyliśmy uczniów klasy III c: Weronikę Banaszczyk, Karolinę Cieślak, Oliwię Łysik, Martynę Witkowską i Bartka Dąbrowskiego. Przeczytane słowa, cudowny nastrój, refleksyjna muzyka i fragmenty filmu w reżyserii Filipa Bajona, wprowadziły słuchaczy w świat powieściowych przygód Cezarego Baryki. Bohater doskonale zobrazował dylematy młodego człowieka w odradzającym się państwie. Tematyka utworu Żeromskiego wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i uświadamia nam z jakimi problemami borykali się nasi przodkowie u progu wolności.
GALERIA