Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY
W dniu 7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY” organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Siódma już edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – w etapie szkolnym wzięło udział 229 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się  40 uczestników, a przystąpiło 39 uczniów, którzy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Spośród finalistów konkursu sześć osób, w związku z uzyskaniem takiej samej liczby punktów, przystąpiło do dogrywki rozwiązując test składający się z 10 pytań oraz dodatkowych pytań zadanych przez komisję czuwającą nad prawidłowym przebiegiem konkursu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Agnieszka Gwizdek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie,
II miejsce – Tomasz Janich - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
Laureaci otrzymali następujące nagrody:
I miejsce – nieodpłatny kurs na prawo jazdy kat. B ufundowany przez właściciela ośrodka szkolenia kierowców EKSTERN oraz nagroda ufundowana przez starostę bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego  w postaci nawigacji samochodowej,
II miejsce - rabat w wysokości 75% na kursie prawa jazdy kat. B ufundowany przez właściciela ośrodka szkolenia kierowców HYŻY oraz nagroda ufundowana przez WORD w Piotrkowie Tryb. w postaci kamerki samochodowej.
Pozostali finaliści konkursu otrzymali bony o wartości 100 zł do wykorzystania w wymienionych wyżej ośrodkach szkolenia kierowców.
Wszyscy uczestnicy gali finałowej konkursu uczestniczyli w pokazie ratownictwa medycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie oraz mogli zapoznać się  z ofertą ośrodków szkolenia kierowców z terenu Bełchatowa zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego. Gratulujemy i zapraszamy za rok.